2 Eylül 2011 Cuma

Seviyoruz Jorge Mendes'i


Mendes'ten yeni bir oyuncu daha aldık, ismi Julio Regufe Alves. Kendisi Bruno Alves'in kardeşi U-20 Portekiz Milli takımında ve Atletico Madrid'in B takımında oynuyor. Açıkçası bu seneki Portekiz milli takım altın jenarasyonlardan sonra uzun süredir gördüğüm en defansif portekiz takımıydı. Alves kardeşimiz de bu takımda ilk onbirden çok ağırlıklı olarak yedek oynayan bir oyuncu idi. Şimdi biz bu gelecek vaadeden !!! arkadaşın bonservisinin %50'sine 3.1 M ödedik, bonservisin öteki yarısı da Mendes'in şirketi tarafından alındı. Bu arada dikkatinizi çekmek isterim Alves'in bonservis bedeli 6.2 M Eur iken Fernansdes'in bonservisi 2M Eur. 


Öte yandan yine gündemde bir Almeida konusu var. Almeida ile ilgili olarak KAP'a gönderdiği bildirimde aşağıdaki ifade yer almaktadır; 

Almeida'nın transferi ise yine anılan oyuncunun daha evvelki kulübü olan Werder Bremen ile Şirketimiz arasında yapılan sözleşme kapsamında doğrudan Şirketimizce gerçekleştirilmiş olup, bu sözleşmeye istinaden Werder Bremen Kulübüne Almeida'nın federatif hakları için Şirketimizce 2.000.000 Euro ödenecektir.

Şirketimiz , Almeida'nın eski kulübü Werder Bremen ile imzaladığı transfer sözleşmesinden ve futbolcu ile imzaladığı sporcu sözleşmesinden sonra, yurtdışında kurulu bir firmanın Almeida'nın federatif hakları içinde yer alan ekonomik haklarının (Ekonomik haklar, oyuncunun Şirketimizce başka bir kulübe transfer edilmesi halinde ortaya çıkacak transfer bedeliyle sınırlı olmaksızın yaratılacak finansal değerlerdir.) %45'ine katılım için 2.000.000 Euro ödeme teklifini kabul etmiş ve taraflar arasında buna ilişkin özel nitelikte bir Ekonomik Haklara İştirak Sözleşmesi imzalanmıştır. 

Yani buradan anlaşıldığı üzere Almeida Werder Bremen'den 2M Eur karşılığında alınıyor ve bonservisi alındıktan hemen sonra oyuncunun haklarının %45'i 2M Eur karşılığında fona devrediliyor. Yani Beşiktaş Almeida için cebinden hiç bir para ödemeden Almeida'ya sahip oluyor. Bu durum o günlerde çok büyük bir transfer başarısı olarak anlatılmıştı. Aynı bildirimde yer alan bir madde de 

"d-Oyuncu için gelen transfer teklifini Şirketimizin kabul etmesi ancak Firmanın kabul etmemesine rağmen transferin Şirketimizce gerçekleştirilmesi durumunda, Firmanın ekonomik haklarına karşılık minimum 4.500.000 Euro ödenecektir. Oyuncu için gelen transfer teklifini Şirketimizin reddetmesi ancak, Firmanın kabul etmesi halinde ise, transfer teklifinin % 45'i fona ödenerek ekonomik hakların da Şirketimizce geri alınması söz konusu olabilecektir." yazıyor. 

Bir kaç gün önce kulüp yeni bir bildirim yayınlayarak Almeida'nın haklarını fondan almak için görüşmelere başladığını bildirdi. Muhtemelen 4M Eur civarında bir paraya %45'lik haklar kulübe devredilecek. Yani bir anlamda Ocak ayında fondan aldığı 2M Eur'yu Eylül ayında 4M Eur olarak ödeyecek. Bundan sonrası için yorum yapmıyorum, yorumu sizlere bırakıyorum. 

Hiç yorum yok:

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...