3 Nisan 2012 Salı

Carlos'un Ardından

Normal şartlarda son 14 maçında 3 galibiyet almış bir takımın hocasının gönderilmesi taraftar tarafından tepki ile karşılanmaz ama Carvalhal'ın gidişi insanların farklı bir tepki göstermesine neden oldu. Özellikle de gidenin yerine gelen kişi Tayfur Havutçu olunca bu tepkinin nedenini anlamak çokta zor olmadı.

Olaya Carvalhal gözünden bakıldığında çılgınca gol sevinçleri olan, sevecen, sempatik bence futbol görüşü kısıtlı ama tam bu sezona uygun bir hoca idi. Normal bir sezonda olsak rahatlıkla kadro seçimlerini, oyuna müdahalelerini, alternatif oyun planlarının olmadığını, Almeida inadını rahatlıkla günlerce tartışabilirdik ama bu sezon hiçte normal bir sezon olmadı. Onun antrenörlüğünden çok takıma kattığı olumlu hava, rakibe gösterdiği saygı ve Türkçe öğrenme çabası ile hatırlayabiliriz kısaca böyle kaotik bir sezon için Carlos hoca biçilmiş bir kaftandı. Bu nedenle buraya kadar getirdiği ligi bitirmek onun hakkıydı en azından ilk defa Çarşamba - Pazar oynanmayan haftalarda belki de adam içindeki taktik dehayı ortaya çıkaracaktı. Neyse seninle birlikteliğimiz bu kadarmış diyelim yolun açık olsun Carlos Hoca...

Aslında beni Carvalhal'ın gidişinden çok Tayfur Havutçu'nun gelişi rahatsız ediyor. Bu süreç başladığı günlerde hepimiz Beşiktaş kanadından göz altına alınanların aklanarak geri geleceğinden hiç şüphe etmiyorduk ama ortaya çıkan her tapede Tayfur Havutçu gözümüzde daha da küçüldü. Yıllarca bu takıma hizmet vermiş ve dürüstlük abidesi olmuş Süleyman Seba'nın yiğeni çapsız menejerlerle oyuncusu hakkında konuşan, onlara küfür eden, eşcinsel ilişkide bulunduğunu ima eden bir adam olarak karşımıza çıkmıştı. İşte bu nedenlerden dolayı ben Carlos'un gidişinden çok Tayfur'un gelişine üzülüyorum.

Aslında Yıldırım Demirören'in gittiği gün ne kadar umutluyduk, hepimiz hep arzuladığımız sevdiğimiz semt takımı günlerine döneceğimizi ummuştuk, Fikret Orman'ın başkan seçilmesiyle umutlarımız bir nebze daha artmıştı. Yıllardır söylemleri ile kendimize yakın hissetmiştik Fikret Orman ama önce listesine aldığı Levent Erdoğan ile sonrasında da Tayfur Havutçu hamlesi ile o da Yıldırım Demirören'in yolunda gittiğinin sinyallerini vermeye başladı. Bundan sonra yapacağı tek hamle kaldı genel menejer olarak Sinan Engin'i de göreve getirirse hep beraber dükkanı kapatıp gidebiliriz.


Hiç yorum yok:

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...